top of page

FİZİK TEDAVİ ÜRÜNLERİ
Satin Trode Tens Elektrodları

Profesyonel TENS Elektrod üreticisi olan, SATIN TRODE firması kendi tescilli markası altında tüm vücut bölgelerine ve cilt tiplerine uygun TENS Elektrodları üretilmektedir.

SATIN TRODE TENS Elektrodları, üretim ve kalite kontrollerinde ABD de uygulanan yüksek kalite standartları baz alınarak jel ömrü, yapışkanlık uygulaması ve bio uyumluluk testlerine tabii tutulurlar.

SATIN TRODE TENS Elektrodlarında arka yüzeye uygulanan korumalar, beyaz renkli non-woven (dokumasız bez), beyaz renkli köpük ve ten rengi triko dokuma şeklinde üç farklı tipte üretilmektedir. Elektrod katmanlarının, yüksek yoğunluk içeren yapıştırma tekniği kullanarak üretilmesinden dolayı, yüzeylerin birbirinden ayrılması zordur. Sıcak uygulamalar ile birlikte kullanıdığında elektrod ile arka koruma yüzeyinin ayrılmaması özelliği, diğer elektrodlardan farklı olarak dikkat çekmektedir.

Diğer TENS Elektrodlarındaki kablo çekme kuvveti 3 Kg. altında iken, SATIN TRODE TENS Elektrotlarında kablo çekme kuvveti 4,5 Kg’ ın üzerindedir.

Yapılan uzun araştırmalar ve denemeler sonrasında gelinen sonuçlarda, kablolu SATIN TRODE TENS Elektrodlarında kablo çekme kuvvetinin yüksek olmasından dolayı, ürünü kullanan hastanın, kullanımdan sonra elektrodu çıkarırken ürüne zarar vermediğinden dolayı, kullanım ömrü diğer elektrodlara göre daha uzun olur.

SATIN TRODE TENS Elektrotlarında kullanılan kablo uçları ( connectors ) uzun deneme ve testler sonucunda özel olarak orta yumuşaklıkta üretilmiştir. Bu sebeple, kullanıldığı cihazlara zarar vermez. Ayrıca özel kablo uygulaması ile her cihazda sorunsuz kullanabilme özelliği de diğer elektrodlardan farklılığını ortaya koymaktadır.

ELEKTROD İLETKENLİK

Süper-İletken Karbon Film :

Normal karbon filmlerde uygulanan yüzey akım direnci, genellikle 200 ohm’un üzerindedir. SATIN TRODE TENS Elektrodlarında uygulanan Süper İletken Karbon Film en iyi iletkenliği vermektedir. Bu sayede, yüzey akım direnci 100 ohm dur. Diğer elektrodların %50 altındadır.

Böylece, SATIN TRODE TENS Elektrodlar ufak tek noktalar yerine maksimum eşit yüzeylere standart olarak akımı dağıtıp, uygulama rahatlığı sağlar. Bu özellik sayesinde, uygulama esnasında hasta üzerinde rahatsız edici ( iğneleme vs... gibi ) etki yaratmaz. Yanık oluşturma riskini azaltır. Özellikle, diyabetik hastalarda güvenle kullanılır.

YUMUŞAKLIK & ESNEKLİK

Elektrodlar çok sert olduğunda veya çok yumuşak veya fazla esnek olduğunda uygulama zorlukları gözükür. Bu sebeple, SATIN TRODE TENS Elektrodları uzun süren denemeler ve tecrübeler neticesinde özel formül uygulanarak orta derece yumuşaklık ve esnekliğe sahip olarak üretilmiştir.

5x9 cm Kablolu Tens Elektrodlar .jpg

5x9 cm Kablolu Tens Elektrodlar 

7 cm_ mail.jpg

7 cm Tens Elektrodu

5x5 cm Kablolu Tens Elektrodlar .jpg

5x5 cm Kablolu Tens Elektrodlar 

jeller .jpg

Jeller

bottom of page